Helix Test

Kód: 593100
Neohodnoceno
Značka: NSK
4 990 Kč

Zvolte variantu

Helix test pro zkoušku průniku páry v tzv. malých sterilizátorech s procesem typu B.

Detailní informace

250 ks + nosič
| 593100
4 990 Kč

Detailní popis produktu

Tento test je určen pro zkoušku průniku páry v tzv. malých sterilizátorech s procesem typu B o objemu komory 10-60 l. Sestává ze zkušebního tělíska Helix a proužku s indikátorem. Zkušební tělísko je tvořeno kapilárou otevřenou na jednom konci a její druhý konec ústí do uzavřené komůrky s indikátorem.
 

Zkušební proužek se přeloží v polovině potiskem dovnitř a vloží do víčka komůrky. Vnitřek celého zkušebního tělíska musí být suchý. Víčko se našroubuje na komůrku lehce až na doraz. Takto připravený test se vloží do sterilizačního obalu a spustí se program pro zkoušku průniku páry (134 °C/3,5 min). Program musí zahrnovat nejméně 3 frakční evakuace, jinak nebude zkouška úspěšná.

Po zkoušce se proužek ihned vyjme a vyhodnotí se výsledek podle následujícího vyobrazení. Úplné modré zbarvení indikátoru (jako vedle natištěného kratšího srovnávacího proužku) znamená, že průnik páry byl dostatečný a sterilizátor lze použít (prostřední vyobrazení). Stejnoměrně žlutý indikátor znamená, že test nebyl exponován a proužek se zbytky žlutého zbarvení znamená nedostatečný průnik páry (sterilizátor nelze použít).

Indikátor neobsahuje olovo ani jiné těžké kovy, není toxický a nepatří mezi známé kancerogeny.
Zkušební proužek je na rubové straně opatřen samolepicí vrstvou pro snadné vložení do systému dokumentace sterilizace.

 

Skladování: Na chladném, suchém a tmavém místě, teplota 0-30 °C, relativní vlhkost 30-60 %. Datum exspirace je uvedeno na balení.
Test splňuje požadavky normy EN 867-5. Exponovaný indikátor lze archivovat pro dokumentační účely neomezeně dlouho bez nežádoucí změny barvy.